ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 20-ին Ազգային ժողով էին այցելել Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները: Նրանք ներկա են եղել խորհրդարանի նիստերի դահլիճում ընթացող հերթական նիստին եւ հետեւել են պատգամավորների աշխատանքին: Բաց դասը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
ԱԺ փոխնախագահը, ողջունելով հյուրերին, խոսել է նոր սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակության կարեւորության ու քաղաքացիական հասարակության կայացման մասին: Նա կարեւորել է մանկավարժի դերը հասարակության մեջ՝ նշելով, որ այն բժշկի մասնագիտությունից հետո առաջին բարդ ու կարեւոր մասնագիտությունն է:
Տիկին Նաղդալյանը պատասխանել է նաեւ ուսանողների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանում քայքայիչ աղանդների տարածմանն ու բանակի վրա դրա ազդեցությանը, ազատամարտիկների սոցիալական խնդիրներին, Բոլոնյան համակարգի ընդունմանն ու Հայաստանի կրթական համակարգի վրա դրա ազդեցությանը, ինչպես նաեւ մարզերում լավ մասնագետների պակասին:

20 мая в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели АГПУ им. Х.Абовяна. Они присутствовали на очередном заседании НС и следили за работой депутатов. Открытый урок вела вице-спикер НС Э.Нагдалян.
Приветствуя гостей, вице-спикер говорила о важности военно-патриотического воспитания нового поколения и становления гражданского общества. Она подчеркнула первостепенную роль педагога в обществе.
Э.Нагдалян ответила на вопросы студентов, в основном касавшиеся распространения в Армении сект и их воздействия на армию, принятия Болонского процесса и его влияния на систему образования РА, а также нехватки хороших специалистов в областях республики.